Fotograf na Komunię Świętą OFERTA ZDJĘĆ GRUPOWYCH
Jeżeli szukacie fotografa na grupową komunię z indywidualnym podejściem, dzięki któremu zyskacie zdjęcia nie tylko z kościoła z przebiegu uroczystości ale również grupowe zdjęcia z ważnymi osobami w życiu dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej, to jesteście w idealnym miejscu. Wybierając ofertę zdjęć grupowych macie pewność otrzymania pięknej pamiątki oraz profesjonalnej obsługi.
Dodatkowo forma wyboru oraz zakupu zdjęć jest wyjątkowo wygodna. Polecamy się na fotografię komunijną we Włocławku i okolicach.
Główne zalety naszej oferty:
- zakup wybranych zdjęć bez wcześniejszej przedpłaty
- prosty zakup zdjęć on-line z płatnością internetową, indywidualna płatność bez wcześniejszych składek
- prosta i przejrzysta oferta, zadzwoń żeby uzyskać cennik i dodatkowe informacje tel.: 500 610 716
- zdjęcia w wersji elektronicznej i papierowej
- gwarancja pięknej pamiątki
- zdjęcia rodzinne, portretowe przed i po mszy
Jeżeli jesteście zainteresowani zapraszam do kontaktu tel.: 500 610 715
FOTOGRAF A KOMUNIA – DLACZEGO ZDJĘCIA KOMUNIJNE WARTO POWIERZYĆ SPECJALIŚCIE
Pierwsza Komunia Święta to bogata w duchowe oraz rodzinne przeżycia uroczystość, dlatego też warto uchwycić towarzyszące jej emocje na fotografiach komunijnych. Grupowe zdjęcia komunijne to idealne pamiątki, które można sprezentować najbliższym lub wracać do nich z sentymentem po latach. Ubogacą one nie tylko rodzinne albumy, ale i pomogą zachować wspomnienia z tego dnia na dłużej. Pierwsza Komunia to ceremonia, na którą składa się wiele ważnych momentów, w tym uroczysta eucharystia. Przyjęcie sakramentu jest przypieczętowaniem tego wydarzenia, przed nim jednak szereg innych, doniosłych chwil. Jak wygląda specyfika komunijnej uroczystości oraz praca fotografa podczas jej trwania? Czy lepiej sprawdzi się jeden fotograf komunijny dla wszystkich uczestników, a może warto pomyśleć o wynajęciu prywatnego?
Pierwsza Komunia Święta – przebieg
Celebracja komunijnej mszy świętej zaczyna się przed gmachem kościoła. Przed głównym wejściem gromadzą się wierni, których wita kapłan przewodniczący eucharystii. Podczas oficjalnego i odświętnego powitania pierwszokomunijne dzieci proszą rodziców o błogosławieństwo. To jedno z piękniejszych oraz bardziej wzruszających doświadczeń, które szczególnie warto zarejestrować na kartach komunijnej fotografii. Rodzice kreślą na czołach swych pociech znak krzyża, a celebrans (kapłan) kropi wodą święconą wszystkich zgromadzonych. Po zakończeniu tego aktu następuje majestatyczne, procesyjne przejście do kościoła. Mszę otwiera prośba ze strony rodziców o udzielenie sakramentu Pierwszej Komunii. Następnie ma miejsce akt pokuty lub odśpiewanie hymnu „Chwała na wysokości Bogu”. Eucharystia trwa około 1,5 – 2h, a w trakcie całego jej trwania dzieci czynnie uczestniczą w jej tworzeniu. Czytania, psalm, modlitwa wiernych, a także symboliczne składanie darów podczas liturgii przypadają z ich udziałem. Następnie zwieńczeniem jest przyjęcie sakramentu komunii, a potem kapłańskie błogosławieństwo.
Czym powinien charakteryzować się i wyróżniać fotograf na Pierwszą Komunię?
Fotograf podczas trwania komunii wykonuje fotoreportaż, który jest relacją z całej uroczystości. Specyfiką takiego reportażu jest jednak fakt, że składać się może on z kilku pojedynczych sesji zdjęciowych, niekoniecznie tylko tych z gmachu kościoła. Ze względu na zbiorowy charakter ceremonii, wyróżniamy przede wszystkim grupowe zdjęcia komunijne. Wykonywane są one zwykle po zakończeniu eucharystii, na tle przystrojonego ołtarza lub budynku parafii. Grupowa komunia wymaga od fotografa umiejętnego rozplanowania kompozycji kadru fotografowanych ludzi. Optymalny układ osób na zdjęciu, a także odpowiednie dostosowanie światła do scenerii może stanowić o estetyce danego ujęcia, a tym samym o jego jakości. Podczas samej ceremonii również jest wiele momentów, które grupowe fotografie koniecznie muszą uchwycić. Wspólna modlitwa, składanie darów, rozmodlone i niezwykle skupione twarze dzieci są kwintesencją tej wyjątkowej uroczystości. To w gestii fotografa komunijnego jest je precyzyjnie zarejestrować. Rodzice dodatkowo często decydują się także na pamiątkowe fotografie w gronie najbliższych, sesje plenerowe czy też grupowe zdjęcia komunijne podczas trwania odświętnego obiadu. Ten dzień to prawdziwe święto dla rodzin, które tego dnia gromadzą się i wspólnie weselą. Zdjęcia z rodzicami po komunii to ważny element fotoreportażu, co docenia się szczególnie po latach. Przed fotografem komunijnym stoi zatem szereg wyzwań. Szczególnie ważne są ujęcia podczas eucharystii, których nie sposób odtworzyć. Niektóre fotografie można powtórzyć, np. grupowe kadry przy ołtarzu po ceremonii. Ułamków sekund, podczas których dziecko otrzymuje hostię, niestety już nie. Fotograf komunijny powinien umieć działać pod presją czasu, aby ta nie wpływała negatywnie na jakość jego pracy. Komunijny fotoreportaż, wedle życzenia, może obejmować także niezwykle ważny proces przygotowania do głównej uroczystości w kościele, jak również zdjęcia portretowe i zdjęcia portretowe z religijnymi rekwizytami.
Czy fotograf ślubny może być dobrym fotografem komunijnym?
Doświadczenie w rejestrowaniu różnych scenerii, zarówno tych statycznych, jak i dynamicznych, dobry sprzęt oraz wyczucie estetyczne, to trzy najważniejsze rzeczy w zawodzie fotografa wydarzeń. W odróżnieniu do Pierwszej Komunii Świętej, podczas uroczystości ślubnej czy wesela więcej jest do zarejestrowania momentów ekspresywnych. Od fotografa wymaga to niezwykle szybkiej reakcji, co pozwala mu efektywniej reagować i rejestrować dynamicznie zmieniające się ujęcia. Ze względu jednak na fakt, że pracuje on zarówno przy sesjach grupowych, indywidualnych i plenerowych, ma wszechstronne umiejętności, które w roli fotografa komunijnego są bardzo pożądane. Fotograf ślubny może być zatem dobrym, a nawet lepszym fotografem komunijnym niż ten wyspecjalizowany tylko w tym wąskim kierunku.
Fotografia komunijna – cennik
Cena za usługę fotografii komunijnej jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim od zapotrzebowania i preferencji klientów. Niektórzy decydują się na zbiorowego fotografa podczas całej ceremonii. Ma to swoje zalety – cena jest niższa i dzielona na więcej osób. Wadą jednak grupowego fotografa komunijnego jest to, że musi on dzielić swój czas jednakowo między wszystkimi uczestnikami, przez co zdjęcia komunijne są bardzo powtarzalne. Dla każdego z rodziców przecież w centrum uroczystości są ich pociechy, mimo że jest to grupowa komunia. Jeżeli zależy nam na unikatowej pamiątce, warto podjąć prywatną współpracę z fotografem. Gwarancją wynajęcia osobistego fotografa komunijnego będą personalizowane zdjęcia oraz możliwość dostosowania oferty pod konkretnego odbiorcę. Grupowe zdjęcia z rodzicami i rodziną po komunii, a nawet całe sesje wykonane bez presji czasu, w dowolnej scenerii oraz przyjemnej atmosferze na pewno odzwierciedlą ducha tego pięknego dnia na fotografiach komunijnych.