sesja niemowleca

naturalna sesja noworodkowa

Naturalna sesja NOWORODKOWA w domu – zachowajcie wspomnienia takimi, jakie są

Gdy na świecie pojawia się dziecko, każdy z rodziców chce udokumentować pierwsze chwile, jakie nowy członek rodziny spędza z najbliższymi. Najlepszym sposobem na uchwycenie tych ulotnych momentów są sesje noworodkowe wykonywane w domu bądź film z życia niemowlaka.

Dzieci rosną niesamowicie szybko, szczególnie rzuca się to w oczy w początkowej fazie życia. Miesiące mijają jak dni, a niemowlak zmienia się z doby na dobę. Warto utrwalić ten okres na zawsze – fotografie i filmy to jedyny sposób na powrót do pierwszych chwil dziecka na świecie. Sesje niemowlęce coraz częściej odbywają się poza studiem fotograficznym. Czym różni się profesjonalna, ale jednocześnie naturalna sesja noworodkowa od tej wykonywanej w studio?

Sesja lifestylowa noworodkowa – na czym to polega?

Naturalna sesja niemowlęca, tzw. lifestylowa, to sposób na zachowanie wspomnień z początku życia Waszego dziecka, a jednocześnie na udokumentowanie rodzinnej dynamiki w naturalnym otoczeniu. Zachowanie tych bezcennych chwil na zdjęciach i filmie jest tak ważne, ponieważ te momenty i ich wyjątkowy czar już nigdy się nie powtórzą. Dzięki reportażowi z Waszego domu wspomnienia te nigdy się nie zatrą.

Zalety sesji niemowlęcej w domu

Dom to miejsce, w którym zarówno Wy, jak i Wasze niedawno narodzone dziecko czujecie się swobodnie i bezpiecznie. Takie otoczenie jest idealnym środowiskiem do wykonania naturalnej sesji niemowlęcej z rodzicami. Jako profesjonalny fotograf stawiam na trudną do skopiowania naturalność i urok stworzonego własnoręcznie gniazdka, w którym na co dzień mieszkacie i w którym Wasze życie toczy się własnym rytmem. Dodatkowo we własnych czterech ścianach będziecie mieli łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych Wam rzeczy i ubrań.

Co to sesja lifestyle?

Mianem sesji lifestyle określa się reportaż wykonany przez profesjonalnego fotografa poza studiem – najczęściej w domu rodzinnym. Do zdjęć i filmu nie pozujecie, przed aparatem możecie zachowywać się jak najbardziej naturalnie i swobodnie. Zależy mi na stworzeniu dla Waszej rodziny pamiątki z tego ulotnego okresu życia noworodka, która w pełni odda realia życia w powiększonej niedawno rodzinie.

Dlaczego sesja lifestyle odbywa się w domu, a nie w studiu?

Fotografowanie niemowlaka i jego rodziców (a często również rodzeństwa i domowych zwierząt) w naturalnych pozach i wykonujących codzienne czynności nie miałoby sensu w studiu fotograficznym. Ciężko o swobodę, gdy przebywacie w obcym dla Was otoczeniu, a nieznajoma osoba celuje w Was obiektywem aparatu. Dodatkowym argumentem za sesją lifestylową w domu jest wygoda dla świeżo upieczonych rodziców, którzy nie są zmuszeni do podróżowania z niemowlakiem i jego rzeczami.

Sesja lifestyle, czy można ją zrobić w każdym wnętrzu?

Kwintesencją naturalnej sesji niemowlęcej jest udokumentowanie prawdziwego obrazu Waszego życia rodzinnego. Nie musicie zmieniać otoczenia, przemeblowywać pomieszczeń, ani chować dekoracji, które wiszą na co dzień na ścianach. W uatrakcyjnieniu zdjęć i filmu może pomóc umożliwienie dostępu naturalnego światła do ciemnych pomieszczeń oraz standardowe elementy codziennych porządków.

Filmowanie niemowlaków w jakości 4k

Pamiątkowe filmy, które nagrywam w trakcie sesji fotograficznej noworodkowej w domu pozwolą uchwycić Wasze dziecko w ruchu. Wszystkie moje filmy z sesji lifestylowej nagrywam w jakości 4k, aby można było je odtwarzać na dowolnych wyświetlaczach. Profesjonalny film to szczególna pamiątka, pozwalająca na przypomnienie sobie po latach, jak uroczo niezdarne i niesamodzielne są niemowlęta. Nagranie ma dodatkową zaletę – na filmie o wiele łatwiej przypadkiem uchwycić wstydliwe rodzeństwo najmłodszego członka rodziny oraz domowe zwierzaki.

Jak się przygotowywać na sesje noworodkowe?

Naturalna sesja bez pozowania, którą wykonuję w Waszym domu, nie wymaga szczególnego przygotowania. Chcę uchwycić Was w jak najbardziej naturalnym dla rodziny otoczeniu. Aby zdjęcia lub film były atrakcyjniejsze, polecam jedynie ukrycie niesfornych kabli i usunięcie z widoku przedmiotów, które mogłyby znacząco odwrócić uwagę od głównej gwiazdy sesji.

Jak ubrać się na sesję noworodkową

Najważniejszą zasadą, jaką powinniście kierować się przy wyborze ubrania na sesję noworodkową, zarówno dla Was, jak i niemowlęcia, jest to, abyście czuli się w strojach swobodnie. Moim Klientom doradzam, aby decydowali się na ubrania, które jak najlepiej odzwierciedlają ich styl. Mogę wymienić kilka czynników, które powodują, że na zdjęciach i filmie będziecie prezentowali się korzystnie i nie odwrócicie uwagi od najważniejszego w tym dniu niemowlaka.

Kolory – sesja niemowlęca Włocławek

Najlepiej sprawdzają się naturalne, stonowane kolory. W zależności od Waszego typu urody, możecie wybrać barwy chłodne lub ciepłe, o ile oczywiście nie zdecydujecie się na sesję monochromatyczną. Warto też przemyśleć taki dobór strojów, który nie spowoduje, że dziecko lub rodzice zleją się zbytnio z tłem.

Włocławek sesja niemowlęca

Uniwersalny wybór ubrania na naturalną sesję noworodkową

Uniwersalnym wyborem można nazwać ubrania mało krzykliwe, nie odsłaniające więcej, niż chcielibyście umieścić w rodzinnym albumie. Kolory neutralne i proste kroje sprawdzą się idealnie – w przypadku mam wygoda będzie miała szczególne znaczenie krótko po porodzie.

Wzory i wizerunki postaci z bajek

Z punktu widzenia profesjonalnego fotografa nadruki z postaciami z bajek nie prezentują się na rodzinnych fotografiach zbyt dobrze, głównie dlatego, że mają tendencję do przyćmiewania dziecka. Szczególnie warto unikać dużych postaci stworzonych przy pomocy jaskrawych kolorów lub błyszczących cekinów odbijających światło.

Sesja noworodkowa – chłopiec

Podział kolorystyczny “róż dla dziewczynki, niebieski dla chłopca” co prawda odchodzi już do lamusa, jednak nadal funkcjonuje w świadomości starszego pokolenia. Często widzę tendencję do wybierania dla chłopców kolorów ciemniejszych, mało jaskrawych oraz wzorów takich jak kratka, czy paseczki.

Sesja noworodkowa – dziewczynka

Spora część dziewczynek jest ubierana do sesji w wymyślne sukienki i kapelusiki, jednak najczęściej spotykam w swojej pracy młode damy ubrane w zwykłe, codzienne śpioszki, które na pamiątkowych zdjęciach prezentują się równie pięknie i uroczo. Rodzice często decydują się na założenie na główkę dziewczynki opaski, szczególnie gdy dziecko nie posiada zbyt bujnych włosów.

Gdzie odbywa się sesja?

Naturalna sesja noworodkowa odbywa się u Was w domu. Nie ma potrzeby organizowania kłopotliwej wycieczki do zupełnie obcego studia fotograficznego, w którym zarówno Wy, jak i Wasze dzieci moglibyście czuć się mało swobodnie. Dodatkowo w zakładzie fotograficznym nie ma zbyt wielu możliwości uchwycenia naturalnych póz i zachowań, a pamiętajcie, że lifestylowa sesja niemowlęca z rodzicami nie ma polegać na sztucznym pozowaniu.

Jak długo trwa sesja i jak przebiega?

Standardowa sesja trwa około 2 godzin. W tym czasie, w zależności od wybranej oferty, wykonuję zdjęcia lub zdjęcia wraz z filmem. Czas ten może ulec wydłużeniu – wiadomo, że najmłodsze dzieci mogą wymagać wielokrotnego przebierania lub zmiany pościeli. W trakcie sesji noworodka będziecie mogli bez przeszkód robić przerwy na karmienie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Taki czas sesji wynika również z konieczności rozstawienia sprzętu oraz wykonania wielu ujęć.

Kiedy zrobić sesję noworodkową?

W którym miesiącu życia najlepiej wykonać naturalną sesję niemowlęcą? Nie ma sztywnych reguł i tak naprawdę każdy dzień życia dziecka utrwalony podczas pamiątkowej sesji lifestylowej jest właściwym. Wielu rodziców decyduje się na zaproszenie fotografa już w pierwszym miesiącu życia, zanim noworodek umownie zmieni się w niemowlaka. To właśnie w trakcie pierwszych tygodni życia u dziecka zachodzą największe zmiany w wyglądzie.

Ile kosztuje sesja zdjęciowa dla noworodkowa – Włocławek

Sesja zdjęciowa dla niemowlęcia kosztuje od 550 zł. W przypadku sesji zdjęciowej połączonej z filmowaniem niemowlaka, koszt usługi wynosi 1000 zł.

sesja noworodkowa pakiet: ZDJĘCIA

Pakiet obejmuje 15 wybranych przez Was zdjęć w wersji elektronicznej oraz w formie odbitek 15×23 cm. Otrzymacie również dostęp do prywatnej galerii online. Dodatkowe ujęcia płatne 40 zł/szt.

550 zł

sesja noworodkowa pakiet: ZDJĘCIA + FILM

Pakiet obejmuje to samo co w pakiecie ZDJĘCIA plus film w jakości 4k. Długość filmu to około 2-4 minuty.
Dodatkowe ujęcia płatne 50 zł/szt.

zapytaj o cenę

Czego unikać na sesji noworodkowej

Chociaż sesja niemowlęca lifestylowa ma za zadanie ukazać Wasze codzienne życie, istnieją pewne wskazówki co do tego, czego lepiej nie robić w trakcie wykonywania pamiątkowych fotografii i filmu. Jest to:

  • wymuszone pozowanie,
  • patrzenie w obiektyw na każdym zdjęciu,
  • wybór ubrań, których nie wybralibyście na co dzień,
  • zmuszanie starszego rodzeństwa do uczestniczenia w sesji noworodkowej,
  • ubieranie dziecka w stroje z odciągającymi uwagę bohaterami kreskówek.

Czy taka sesja jest bezpieczna dla Maluszka?

Sesja noworodkowa z rodzicami jest absolutnie bezpieczna dla nowonarodzonego dziecka, które przez cały jej okres znajduje się pod Wasza ścisłą kontrolą. Sprzęt fotograficzny, z którego korzystam, to profesjonalne urządzenia. W trakcie sesji nie używam lamp błyskowych (w przeciwieństwie do sesji w studio).

Rodzeństwo na sesji noworodkowej

Włączenie rodzeństwa niemowlęcia do sesji noworodkowej lifestylowej jest pomysłem równie świetnym, co oczywistym. Żadne z dzieci nie poczuje się pominięte, a przy okazji zyska niepowtarzalną pamiątkę z tego okresu. Ponieważ sesja rodzinna bez pozowania ma przedstawić Waszą rodzinę w naturalnych, niewymuszonych sytuacjach i pozach, rodzeństwo może dowolnie pojawiać się zarówno na fotografiach, jak i filmie. Warto uświadomić starszemu rodzeństwu, że taka sesja noworodkowa lifestylowa to przede wszystkim dobra zabawa dla rodziny, która przy okazji zyskuje niesamowitą pamiątkę.

Sesja noworodkowa ze zwierzakiem

Podobnie jak sesja noworodkowa z rodzeństwem, również ta ze zwierzakiem będzie wspaniałą pamiątką rodzinną. Wielu rodziców decyduje się na wykonanie sesji noworodkowej, w której uczestniczył będzie również domowy pupil. Zwierzęta takie jak psy i koty są znane ze swojego opiekuńczego podejścia do dzieci, dlatego fotografie noworodków w towarzystwie przytulającego się do nich zwierzaka mogą być piękną pamiątką. Ważne, aby czworonożny mieszkaniec domu nie przejawiał agresji wobec obcej osoby oraz aby jego charakter pozwalał na swobodne wykonanie sesji niemowlęcej.

Podsumowanie

Naturalna sesja noworodkowa to idealny wybór, jeśli pragniecie zachować na zawsze pamiątkę z pierwszych chwil Waszego dziecka w jego nowym domu. Naturalne pozy, codzienne sytuacje i środowisko, w którym wszyscy czujecie się swobodnie, oddadzą w pełni niepowtarzalny charakter Waszej rodziny.

Jeżeli chcielibyście taką sesję noworodkową, zapraszam do kontaktu:

Czekam na wiadomość, chętnie odpowiem na pytania i szybko wyślę szczegółową ofertę.
Można również kontaktować się telefonicznie 500 610 715

    Jeżeli nie otrzymasz odpowiedzi w przeciągu dwóch dni, to może oznaczać, że moja wiadomość trafiła do Twojej skrzynki SPAM.