kamerzysta na wesele

Wideofilmowanie ślubu, czyli poszukiwanie kamerzysty na wesele

FILM ŚLUBNY, dlaczego jest taki ważny

Ślub to nie tylko wzruszająca ceremonia w kościele, ale także przyjęcie weselne, dziesiątki godzin przygotowań i jeszcze więcej przepięknych chwil po drodze. Warto uchwycić te najważniejsze z nich na wideo, by móc wracać do tego dnia tak często, jak zechcemy. W filmie ślubnym chodzi przede wszystkim o ruch i pełnię towarzyszącej mu amplitudy emocji od radości po wzruszenie. Film ślubny to kalejdoskop miłości, a o to, by tworzył on wyjątkową pamiątkę, zadba nie kto inny, jak kamerzysta na wesele. Dlaczego warto zatrudnić kamerzystę na wesele? Co należy wiedzieć, przed poszukiwaniami dobrego filmowca na swoją uroczystość? A może już zaczęliście i to właśnie tu odnajdziecie swojego kamerzystę na wesele we Włocławku?

Kamerzysta na wesele – oferta

Często w wyszukiwarce internetowej przyszli małżonkowie wpisują popularną frazę kamerzysta na wesele, by wyszukać wszystkie dostępne na rynku oferty w tej kategorii. Usługi filmowców weselnych są naprawdę różnorodne. Niektórzy specjalizują się w reportażach ślubnych, inni nagrywają długie filmy z całej ceremonii, a inni tylko (albo aż) tworzą nowoczesne teledyski. Zdarza się, że w ofercie widnieją gotowe wręcz scenariusze, jak film zostanie nagrany i zmontowany. Jako kamerzysta ślubny z Włocławka zdaję sobie sprawę, że świeżo poślubieni małżonkowie powierzają mi zarejestrowanie jednego z piękniejszych dni w swoim życiu. To dlatego zawsze staram się przede wszystkim słuchać ich potrzeb oraz oczekiwań i do nich dostosowywać swoją ofertę. Tworzymy filmy w jakości full HD, która pozwala uchwycić więcej szczegółów, w lepszej rozdzielczości. Operujemy dwoma kamerami, co umożliwia mi wideofilmowanie wesel z różnych perspektyw. Nowatorskie rozwiązania są mi bliskie, dlatego swój film ślubny otrzymacie na pendrivie, a nie na standardowej płycie, by móc się nim z łatwością dzielić. Jeżeli w wyszukiwarce wpisaliście: kamerzysta na wesele Włocławek, to trafiliście pod dobry adres.

Główne cechy naszej oferty:

  • skupiamy się na filmowaniu emocji
  • zwięzła, krótka forma, długość filmu 5 minut do 1 godziny
  • filmy w jakości fullHD
  • jeden operator (kamerzysta), dwie kamery
  • film przekazywany na pendrive
  • maksymalna długość pracy 12 godzin (film z przygotowań, ceremonii i wesela)
  • termin oddania do 150 dni
  • usługa wideofilmowania jest oferowana tylko w pakiecie łączonym z usługą fotograficzną (foto + video)

Jeżeli jesteście zainteresowani zapraszam do kontaktu tel.: 500 610 715

Ile kosztuje kamerzysta na wesele?

Kamerzysta wesele cena – to również jedna z popularniejszych fraz internetowych wpisywana podczas organizacji ślubu. Koszt kamerzysty na wesele ujęty jest w dość rozpięty zakres cenowy, uśredniając jednak, cena takiej usługi to od 4 tys. złotych wzwyż. Warto jednak uzupełnić standardowe relacje ślubne w postaci zdjęć filmem, choćby po to, by pokazać je w przyszłości dzieciom czy też po prostu, by mieć taką pamiątkę dla siebie. Zdecydowanie fotograf i kamerzysta na wesele to dobry duet, który zatrzyma piękno tego ślubnego dnia na lata.

Kamerzysta na wesele, kiedy zacząć szukać?

Jedną z podstawowych kwestii organizacyjnych jest to, kiedy zacząć szukać kamerzysty na wesele. Na tę decyzję wpływa kilka ważnych czynników. W zależności od tego, w jakim budżecie zamierzamy się się zmieścić, w jakim miesiącu planujemy uroczystość i na jakiej jakości usługi nam zależy (osoby z większym doświadczeniem są zazwyczaj bardziej rozchwytywane), będzie decydować długość poszukiwań dobrego specjalisty. Najlepiej sprawą poszukiwań kamerzysty na wesele zająć się kilka miesięcy przed ślubem. Sezon ślubnych ceremonii przypada głównie w okresie letnim, a terminarze kamerzystów pękają wtedy w szwach. Należy mieć to na uwadze. Rezerwacje filmowca weselnego powinny w tym przypadku być organizowane z dość dużym zapasem czasowym. Niektórzy decydują się na to nawet z dwuletnim wyprzedzeniem, jednak w dobie pandemii, wiele par młodych asekuracyjnie podchodzi do tematu. Nie warto jednak pozostawiać tej decyzji na ostatnią chwilę, by nie przysparzać sobie dodatkowych, niepotrzebnych nerwów.

Jak wygląda praca kamerzysty na ślubie i weselu

W zależności od tego, co ma się znaleźć na filmie ślubnym, w dużej mierze zależy praca kamerzysty. W przypadku rejestrowania ferworu przygotowań, które zaczynają się już w domu, filmowiec zaczyna swoją pracę właśnie tam. Stara się on nagrać jak najwięcej szczegółów, zanim zacznie się właściwa uroczystość, np. moment robienia makijażu pannie młodej czy też chwile podczas ostatniego poprawiania mankietów w koszuli pana młodego przed wyjazdem do kościoła. To właśnie dbałość o mikromomenty sprawia, że filmy ślubne są tak wyjątkową pamiątką. Rejestrujemy maksymalnie 12 h ślubnego dnia – od przygotowań do oczepin. To godziny pełne skupienia, na których efekty w postaci gotowego filmu będzie trzeba jednak cierpliwie poczekać (do 150 dni). Kamerzysta weselny musi być trochę jak jasnowidz i przewidzieć, co może się zdarzyć i co warto zarejestrować. Wiele wesel jest do siebie podobnych, ale to właśnie spontaniczne reakcje, toasty, pierwszy taniec i oczepiny sprawiają, że nie ma drugiego takiego samego wesela. Niepowtarzalne śluby! Taki powinien też być film z tego dnia.

Film z wesela czy teledysk ślubny?

Wspomniałem, że każdy ślub jest inny, dlatego też każda para decyduje się na taką formę wideofilmowania wesela, jaka odpowiada jej indywidualnym potrzebom. W aktualnych trendach usług rejestrowania ślubów i wesel dominuje jednak moda na kondensacje czasu trwania reportaży ślubnych, a coraz popularniejszym stają się także ślubne teledyski. Dawniej skrupulatnie nagrywane krok po kroku wideo z uroczystości trwało kilka godzin, dziś najdłuższe filmy zamykają się w przedziale czasowym od 45 min do 1h. Najczęściej zawierają one ujęcia, ważne z perspektywy pary młodej. Najkrótsze trwają zaledwie kilka minut i opowiadają osobistą historię nowożeńców. Teledyski ślubne cieszą się popularnością ze względu na kreatywne rozwiązania i możliwość uchwycenia wielu oryginalnych ujęć, np. wesela oczami panny młodej. Teledyski ślubne dają dużą przestrzeń dla kreatywności nowożeńców, a ich ostateczna struktura, wygląd oraz charakter to wspólna praca i dobra zabawa. Sceny mogą być nagrywane w plenerze, mogą być migawką najważniejszych momentów ślubnego dnia – wyobraźnia nie zna w tej formie ograniczeń. Jako kamerzysta weselny przygotuję zarówno nowoczesny teledysk, jak i dłuższy film. Jeżeli poszukujecie kamerzysty weselnego we Włocławku, to dobrze trafiliście, zapraszam do podjęcia współpracy.

Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli szukacie profesjonalnego kamerzysty na Wasz ślub, skontaktujcie się ze mną

Czekam na wiadomość, chętnie odpowiem na pytania i szybko wyślę szczegółową ofertę.

    Jeżeli nie otrzymasz odpowiedzi w przeciągu dwóch dni, to może oznaczać, że moja wiadomość trafiła do Twojej skrzynki SPAM.