fotografia ślubna Łódź

fotografia ślubna Łódź

Oświadczyny już za Wami? To znak, że najwyższa pora zacząć planować ślub i ewentualne wesele! Wiele par młodych, z którymi współpracowałem, opowiadało jak trudne było dla nich ogarnięcie tak wielu spraw w krótkim czasie. Z przygotowaniami do ślubu wiąże się także stres, który niejednokrotnie nie ułatwia podjęcia decyzji związanej chociażby z wyborem fotografa ślubnego. Właśnie z tego względu specjalnie dla wszystkich tych, którzy zamierzają wziąć ślub w Łodzi lub zorganizować tam wesele, stworzyłem przewodnik. Dzięki niemu dowiecie się wszystkiego, co związane jest z fotografią ślubną w Łodzi.

Jak wziąć ślub w Łodzi?

Zacznijmy od początku – choć pytanie może wydawać się banalne, to jest uzasadnione. Wiele osób wychodzi z założenia, że musi wziąć ślub w swojej parafii. Nic bardziej mylnego, wystarczy pozwolenie od księdza z macierzystego kościoła i już – ślub w województwie łódzkim, jest w zasięgu Waszej ręki! Choć wiele osób, uważa, że Łódź nie jest zbyt urokliwym miastem, to gwarantuję Wam, że właśnie w tym mieście znajdziecie wiele nietypowych miejsc na sesje zdjęciową. Dodatkowo miejsce ślubu nie musi być jednoznaczne z lokacją sesji zdjęciowej. Jeśli zdecydowaliście się pobrać w innym miejscu, sesję możemy zrobić w Łodzi w innym terminie.

Nietypowe miejsca na sesje zdjęciową

Łódź jest pełna klimatycznych miejsc, a zawdzięcza to swojemu industrialnemu charakterowi. Zdjęcia par młodych z drzewami już dawno odeszły w zapomnienie. Czas na powiew świeżości i nowe trendy ślubne, dzięki którym pamiątki z tego wyjątkowego dnia mają być naturalne i nowoczesne. Centrum Łodzi jest pełne miejsc z potencjałem fotograficznym. Sesja ślubna w centrum miasta, to nie tylko szansa na uchwycenie wyjątkowych kadrów, ale też dobra zabawa. Wśród nietypowych miejsc, w których warto uwiecznić najważniejsze dla Was momenty, znajdują się:

Pasaż Róży – czyli wyjątkowe budynki na jednym z podwórek znajdujących się przy ulicy Piotrkowskiej, które zostały pokryte lustrzaną mozaiką. Jako kreatywny fotograf ślubny doceniam potencjał tego miejsca. Wstęp jest bezpłatny, a możliwości wiele. To miejsce szczególnie sprawdzi się dla par, które nie boją się abstrakcji i niekonwencjonalnych zdjęć ślubnych.

Ulica Piotrkowska jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie i najbardziej reprezentacyjna ulica miasta, tętniąca życiem szczególnie w letnie wieczory. Pełna restauracji, klubów i kawiarni, a także uroczych bram i zakamarków. Niegdyś zaniedbana, od kilku lat może być w końcu dumą Łodzian. Ulica Piotrkowska doskonale sprawdzi się w roli pleneru ślubnego lub motywu przewodniego sesji narzeczeńskiej. Lubicie industrialne i hipsterskie klimaty? Wyróżniającą się bramą ulicy Piotrkowskiej jest oficyna pod numerem trzecim. To właśnie tam kilka lat temu powstała instalacja artystyczna zwana Pasażem Róży – robiąca ogromne wrażenie mozaika fragmentów luster pokrywająca całą elewację budynku. Nic tylko czekać na odpowiednie światło!

OFF na Piotrkowskiej – esencja Łodzi i industrializm w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ten kompleks fabrycznych budynków, sprawia, że żadne zdjęcie zrobione w tym miejscu nie będzie nudne. Dodatkowo znajdują się tam restauracje, kluby muzyczne i przestrzenie wystawiennicze, które dają dodatkowe pole do popisu. Zdjęcie w sukni ślubnej z burgerem w dłoni? Kto by się na to nie skusił!

Łódzka Palmiarnia – każdy kto docenia naturę i minimalizm, powinien zdecydować się na sesję ślubną w łódzkiej palmiarni. To miejsce nada klimatu każdemu ujęciu i pozwoli poczuć się młodej parze jak na sesji w egzotycznym kraju. Rozmaitość roślin w tym miejscu, przeszklenia, idealnie padające światło, sprawiają, że jest to rewelacyjne miejsce na sesję ślubną. 

Łódź zielona macie dość miasta i szukacie czegoś bliżej natury? Rozważcie plener ślubny w którymś z łódzkich parków, chociażby w oddalonym o rzut kamieniem od Księżego Młyna parku Źródliska. Staw, altanka, urocze alejki i zakątki – to wszystko znajdziecie w tym położonym w samym centrum i uznanym za pomnik natury i historii parku. Jedną z jego atrakcji jest także Palmiarnia z przylegającym jej ogródkiem dydaktycznym na wzór ogródka angielskiego. Innym pomysłem na sesję wśród niepowtarzalnej roślinności jest Ogród Botaniczny, szczególnie zachwycający wiosną i wczesną jesienią. Z kolei serca zwolenników leśnej flory z pewnością zdobędzie las Łagiewnicki. Ten położony niecałe dziesięć kilometrów od centrum Łodzi teren rekreacyjny to jeden z największych kompleksów leśnych znajdujących się w obrębie miasta w całej Europie!

plener w łódzkim parku Poniatowskiego

Park Poniatowskiego – to doskonałe miejsce na kilka ujęć wśród bujnej roślinności, które
z powodzeniem mogłoby imitować sesję poza miastem. W parku znajduje się altanka, którą także możemy wykorzystać do zdjęć, a dziewiczy klimat tego miejsca, doda Waszej sesji ślubnej nieco tajemniczej atmosfery, pełnej uczuć i naturalności.

Skansen Architektury Drewnianej w Łodzi – to miejsce nieco odbiega od pozostałych. Jest zdecydowanie bardziej klasyczne, ale zdecydowanie niesztampowe. Zdjęcia ślubne w takim miejscu pozwolą na zachowanie sielskiej atmosfery i dodaniu wielu kolorów Waszym fotografiom. W skansenie znajdziecie willę oraz 4 kolorowe domki, które zagwarantują różnorodność tej sesji.

EC1 – czyli łódzka elektrociepłownia, która na co dzień zdecydowanie nie pełni funkcji miejsca idealnego na sesje zdjęciowe. Ta przestrzeń, to wymarzona lokacja dla osób, które lubią się wyróżniać i zależy im na futurystycznym wręcz klimacie. Choć zrobienie ślubnej sesji zdjęciowej w tym miejscu nie jest sprawą oczywistą, to wierzę, że ze zdecydowaną parą moglibyśmy w tej przestrzeni stworzyć fantastyczne (dosłownie!) fotografie.

Nowe Centrum Łodzi – Jesteście Łodzianami z krwi i kości, ale oklepane miejsca to nie Wasza bajka? Kilka lat temu, dosyć niespodziewanie, do głównych symboli Łodzi awansował… Dworzec Tramwajowy Centrum znany powszechnie jako Stajnia Jednorożców. Strzeliste białe filary wspierające wielobarwną wiatę to z pewnością jedno z bardziej charakterystycznych łódzkich miejsc. Innym owianym sławą łódzkim budynkiem (co ciekawe, również dworcem) jest zachwycający przestrzenią i nowoczesną architekturą dworzec Łódź Fabryczna. Potrzebujecie więcej niesztampowych rozwiązań? Doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie jako tła jednego z łódzkich murali. Kilkadziesiąt wielkoformatowych obrazów w przeróżnych konwencjach stylistycznych to szansa na naprawdę oryginalne fotografie, których pozazdroszczą Wam wszyscy!

Zakamarki dawnej Łodzi komercyjne centra handlowe nie są dla Was i marzycie o czymś bardziej autentycznym? Łódzki Księży Młyn to miejsce skrywające wspomnienia rewolucji przemysłowej miasta. Starodawna zabudowa architektoniczna, brukowane uliczki i rzędy wciąż nieodnowionych famuł czyli ceglanych domów przeznaczonych niegdyś dla pracowników fabryk, pozwalają nam przenieść się myślami do XIX wieku. Usytuowana nieopodal Fabryka Geyera, będąca obecnie siedzibą Muzeum Włókiennictwa, przylegający jej Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, słynne Beczki Grohmana czy luksusowe osiedle loftów w dawnej przędzalni Scheiblera to tylko niektóre miejsca gwarantujące unikalne ujęcia. Szukacie miejsca na zdjęcia przypominające pocztówkę z przeszłości? Okolice Księżego Młyna to strzał w dziesiątkę!

Manufaktura zdjęcia w centrum handlowym – nie brzmi to zbyt kusząco, prawda? Manufaktura to jednak dla Łodzian coś więcej niż zwykła galeria handlowa. Kompleks usługowo – handlowy powstały na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego zachowuje klimat fabrykanckiej Łodzi. Czerwone nieotynkowane cegły, staromodne okna, żeliwne balustrady i stylizowane lampy uliczne to tylko niektóre elementy przywołujące na myśl czasy, kiedy Łódź była stolicą włókiennictwa. Piękny rynek z najdłuższą w Europie fontanną, klimatyczne restauracje i kawiarenki czy industrialne zakamarki części usługowej to tylko niektóre powody, dla których wiele związanych z Łodzią osób decyduje się na plener ślubny właśnie tam!

Oto TOP 11 miejsc na nietypowe sesje ślubne lub narzeczeńskie w Łodzi, a Wy co byście dodali do tej listy?

fotograf ślubny Łódź

Ślubna sesja zdjęciowa w okolicach Łodzi

Jeśli zamiast sesji w centrum miasta wolicie bardziej zaciszne miejsce, to propozycje lokacji w okolicach Łodzi będą dla Was najlepszą alternatywą. Sesja ślubna, to wielkie wydarzenie i warto zadbać o to, aby lokalizacja spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Sesja zdjęciowa dla Młodej Pary w okolicach Łodzi sprawdzi się szczególnie wtedy, jeśli preferujecie klasyczny, romantyczny klimat sesji zdjęciowej. Oto moje TOP 3 propozycje na sesję zdjęciową blisko Łodzi.

Arkadia – to fantastyczne miejsce na wykonanie ślubnego pleneru w pobliżu Łowicza, który znajduje się godzinę drogi od Łodzi. Ten tajemniczy i niezwykle nastrojowy park, to doskonała lokalizacja, jeśli zależy wam na wyjątkowo romantycznych ujęciach.

Zamek w Oporowie – to miejsce również znajduje się około godzinę drogi od stolicy województwa łódzkiego. Mieści się tam zamek gotycki, a odrestaurowane komnaty, piękny dzieciniec i kunsztowne wyroby rzemieślnicze zawładną serem pary, która lubi sztukę i klasykę.

Pałac w Nieborowie – ten pałac jest zdecydowanie jednym z ładniejszych w województwie łódzkim. Jeśli marzy się Wam plener ślubny w klimacie pałacowym to labirynty jego ogrodu będą idealnym miejscem, do zrealizowania sesji. Wstęp i sesja są niestety płatne.

ślub w łódzkim kościele

Oferta fotografa ślubnego w Łodzi

Gdy Para Młoda pyta mnie jaką ofertę wybrać najlepiej na swoją sesję ślubną, zawsze odpowiadam tym samym pytaniem – a na czym Wam zależy? To kluczowe, aby określić priorytety i właśnie według nich, dobrać ofertę sesji ślubnej w Łodzi. W ramach sesji ślubnych i narzeczeńskich, które wykonuję, w skład podstawowej oferty wchodzi:

 • od jednego do trzech różnorodnych, ciekawych miejsc.
 • Sesja zdjęciowa w tym przypadku trwa około 3 godzin.
 • Para Młoda otrzymuje około 40 obrobionych zdjęć.

Liczbę miejsc, obrobionych zdjęć możemy dowolnie modyfikować. W mojej pracy, to Wy jesteście najważniejsi. Z przyjemnością Wam doradzę i opowiem co sprawdza się najlepiej, jednak ostateczna decyzja zawsze leży po stronie moich Klientów.

Sesja narzeczeńska w Łodzi

Sesja narzeczeńska jest trochę jak jazda próbna nowym autem prosto z salonu. Dzięki temu macie możliwość sprawdzenia umiejętności Waszego fotografa, ale także przekonać się, jak Wy będziecie się czuli przed obiektywem. Taka próbna sesja zdjęciowa pozwoli Wam podjąć właściwą decyzję i wybrać najlepszego fotografa w Łodzi. Co więcej, taka sesja narzeczeńska w Łodzi może okazać się doskonałym sposobem na kreatywne uchwycenie Waszej miłości narzeczeńskiej i małżeńskiej w takim samym miejscu, w takiej samej pozycji. Wierzcie mi – mam mnóstwo pomysłów na to, jak sprawić, aby Wasze zdjęcia były wyjątkowe.

Cennik fotografa ślubnego Łódź

Wiele osób pyta mnie o cennik sesji ślubnej w Łodzi. Jednak to, ile będzie kosztowała taka usługa zależy od wielu czynników. Istotne jest to, czy sesja odbędzie się w tygodniu, czy w weekend, ile obrobionych zdjęć chcecie otrzymać, a także to, czy sesja będzie odbywała się w tzw. sezonie ślubnym, czy poza nim. Do ceny usługi należy doliczyć też ewentualne bilety wstępu, jeśli zdecydujecie się na przykład na zdjęcia w palmiarni. Z tego względu za każdym razem zachęcam do kontaktu ze mną! Po krótkiej rozmowie będę w stanie nakreślić Wam orientacyjny koszt ślubnej sesji fotograficznej w Łodzi.

Ślub Last Minute

Zwykle mój kalendarz jest pełen – szczególnie w szczycie sezonu ślubnego, jednak nie ma rzeczy niemożliwych! Jeśli zdecydowaliście się na ślub Last Minute i potrzebujecie fotografa, dajcie mi znać! Jeśli sam nie będę mógł być z Wami w tym wyjątkowym dniu, to chętnie polecę Wam najlepszego fotografa w Łodzi, który sprawi, że magia dnia ślubu, zostanie z Wami na długie lata w formie zdjęć.

Jeśli macie dodatkowe pytania zachęcam Was do skorzystania z formularza, który znajdziecie u dołu strony! Wystarczy, że wpiszecie swoje imię oraz adres email i zapytanie, które Was interesuje, a ja chętnie odpowiem. Dodatkowo zachęcam Was także do śledzenia mnie w social mediach, dzięki temu będziecie na bieżąco z najnowszymi sesjami i poradnikami: mój Facebook i Instragram.

Top 10 fotografów ślubnych w Łodzi i okolicach

Wybierając fotografa na swój ślub często kierujecie się różnymi listami, rankingami, ale czy rzeczywiście odzwierciedlają one umiejętności fotografa. Warto wiedzieć, że wcześniej wspomniane rankingi fotografów ślubnych w Łodzi są sponsorowane, a nie tworzone na podstawie opinii klientów. Dlatego wybierając najlepszego fotografa ślubnego zacznijcie od przejrzenia pełnego portfolio, które ukazuje styl i charakter usługodawcy ślubnego. Warto również zapoznać się z całym, pełnym reportażem ślubnym danego fotografa, działającego w województwie łódzkim. Jeśli szukacie profesjonalnego fotografa na ślub w Łodzi przedstawię wam małe ABC fotografii ślubnej.

ABC Fotografii ślubnej w Łodzi

 1. Przeglądając mrowie stron proponujących sesje ślubne, kieruj się emocjami, piękne chwile uchwycone przez prawdziwego artystę to nie tylko odzwierciedlenie sytuacji to ukryte emocje, niedopowiedzenia. Szukaj zdjęć z duszą, tylko taki fotograf będzie dokładał wszelkich starań, aby spełnić Twoje oczekiwania;
 2. Wybierając fotografa na ślub warto zdecydować się na osobę, która zna nie tylko miasto, w którym proponuje swoje usługi, ale również obiekty sakralne. To ważne, aby zatrudniony przez Was fotograf posiadał odpowiednie uprawnienia pozwalające mu na wykonywanie zdjęć w obiektach sakralnych w trakcie ceremonii. Niewłaściwe zachowanie, może spowodować przerwanie dokumentowania tak ważnego momentu w Waszym życiu;
 3. Często sama fotografia ślubna to nie wszystko, warto zdecydować się również na sesję plenerową, nie planujcie jej w tym samym dniu, co ślub, natłok spraw i ciągły pośpiech mogą zepsuć tę magiczną chwilę. Możliwości na plener w Łodzi jest mnóstwo a jedynym ograniczeniem jest Wasza bądź moja wyobraźnia;
 4. Decydując się na zdjęcia ślubne jak i plenerowe warto mieć już jakąś własną koncepcję, tak, aby nakreślić swoje oczekiwania, prawdziwy fotograf jest profesjonalistą i potrafi dostrzec to, czego inni nie widzą, ale nie oznacza to, że jest wróżką i czyta w myślach;
 5. Swoje oczekiwania i pomysły na realizację sesji zarówno ślubnej jak i plenerowej, warto przekazać podczas istotnego momentu, jakim jest podpisywanie umowy. Dogranie szczegółów pozwoli wam uniknąć niepotrzebnego zaskoczenia, umowa powinna być jasna i czytelna, powinna również określać ilość przekazywanych zdjęć.

Jeżeli szukacie profesjonalnego fotografa na Wasz ślub, skontaktujcie się ze mną

Czekam na wiadomość, chętnie odpowiem na pytania i szybko wyślę szczegółową ofertę.

  Jeżeli nie otrzymasz odpowiedzi w przeciągu dwóch dni, to może oznaczać, że moja wiadomość trafiła do Twojej skrzynki SPAM.

  Comments are closed.