Ciekawe pomysły na plener ślubny w Łodzi

Ten najważniejszy dzień. Poprzedzony miesiącami snucia planów i skrupulatnych przygotowań. Nie ma wątpliwości, że w Waszej pamięci dzień ślubu na zawsze zajmie szczególne miejsce. Fotografie to jednak wspaniały sposób by utrwalić te wspomnienia i móc podzielić się nimi z najbliższymi. Relacja z przygotowań do uroczystości ślubnej, przebieg ceremonii zaślubin i uwiecznienie zabawy weselnej weszły już w zasadzie do kanonu ślubnych atrakcji. Na całe szczęście popularne niegdyś sesje zdjęciowe Młodych w studio fotograficznym odeszły już dawno do lamusa, oddając koronę sesjom plenerowym. A tym samym pozostawiając parze młodej i fotografowi ogromne pole do popisu! Postawcie na kreatywność i spontaniczność!
Brakuje Wam pomysłów na prawdziwie łódzki plener fotograficzny? Oto kilka  propozycji!

Ulica Piotrkowska

Jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie i najbardziej reprezentacyjna ulica miasta, tętniąca życiem szczególnie w letnie wieczory. Pełna restauracji, klubów i kawiarni, a także uroczych bram i zakamarków. Niegdyś zaniedbana, od kilku lat może być w końcu dumą Łodzian. Ulica Piotrkowska doskonale sprawdzi się w roli pleneru ślubnego lub motywu przewodniego sesji narzeczeńskiej. Lubicie industrialne i hipsterskie klimaty? Oficyna OFF Piotrkowska to najmodniejszy punkt na kulturalnej mapie miasta w zasadzie gwarantujący świetne ujęcia. Inną wyróżniającą się bramą ulicy Piotrkowskiej jest oficyna pod numerem trzecim. To właśnie tam kilka lat temu powstała instalacja artystyczna zwana Pasażem Róży – robiąca ogromne wrażenie mozaika fragmentów luster pokrywająca całą elewację budynku. Nic tylko czekać na odpowiednie światło!

Manufaktura

Zdjęcia w centrum handlowym – nie brzmi to zbyt kusząco, prawda? Manufaktura to jednak dla Łodzian coś więcej niż zwykła galeria handlowa. Kompleks usługowo – handlowy powstały na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego zachowuje klimat fabrykanckiej Łodzi. Czerwone nieotynkowane cegły, staromodne okna, żeliwne balustrady i stylizowane lampy uliczne to tylko niektóre elementy przywołujące na myśl czasy, kiedy Łódź była stolicą włókiennictwa. Piękny rynek z najdłuższą w Europie fontanną, klimatyczne restauracje i kawiarenki czy industrialne zakamarki części usługowej to tylko niektóre powody, dla których wiele związanych z Łodzią osób decyduje się na plener ślubny właśnie tam!

zdjecia slubne Lodz

Zakamarki dawnej Łodzi

Komercyjne centra handlowe nie są dla Was i marzycie o czymś bardziej autentycznym? Łódzki Księży Młyn to miejsce skrywające wspomnienia rewolucji przemysłowej miasta. Starodawna zabudowa architektoniczna, brukowane uliczki i rzędy wciąż nieodnowionych famuł czyli ceglanych domów przeznaczonych niegdyś dla pracowników fabryk, pozwalają nam przenieść się myślami do XIX wieku. Usytuowana nieopodal Fabryka Geyera, będąca obecnie siedzibą Muzeum Włókiennictwa, przylegający jej Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, słynne Beczki Grohmana czy luksusowe osiedle loftów w dawnej przędzalni Scheiblera to tylko niektóre miejsca gwarantujące unikalne ujęcia. Szukacie miejsca na zdjęcia przypominające pocztówkę z przeszłości? Okolice Księżego Młyna to strzał w dziesiątkę!

Łódź zielona

Macie dość miasta i szukacie czegoś bliżej natury? Rozważcie plener ślubny w którymś z łódzkich parków, chociażby w oddalonym o rzut kamieniem od Księżego Młyna parku Źródliska. Staw, altanka, urocze alejki i zakątki – to wszystko znajdziecie w tym położonym w samym centrum i uznanym za pomnik natury i historii parku. Jedną z jego atrakcji jest także Palmiarnia z przylegającym jej ogródkiem dydaktycznym na wzór ogródka angielskiego. Zdjęcia ślubne pod palmami? Choć sesja w Palmiarni wymaga dodatkowej opłaty wyjdzie z pewnością zdecydowanie taniej niż przelot na Malediwy! Innym pomysłem na sesję wśród niepowtarzalnej roślinności jest Ogród Botaniczny, szczególnie zachwycający wiosną i wczesną jesienią. Z kolei serca zwolenników leśnej flory z pewnością zdobędzie las Łagiewnicki. Ten położony niecałe dziesięć kilometrów od centrum Łodzi teren rekreacyjny to jeden z największych kompleksów leśnych znajdujących się w obrębie miasta w całej Europie!

plener w Lodzi

Nowe Centrum Łodzi

Jesteście Łodzianami z krwi i kości, ale oklepane miejsca to nie Wasza bajka? Kilka lat temu, dosyć niespodziewanie, do głównych symboli Łodzi awansował… Dworzec Tramwajowy Centrum znany powszechnie jako Stajnia Jednorożców. Strzeliste białe filary wspierające wielobarwną wiatę to z pewnością jedno z bardziej charakterystycznych łódzkich miejsc. Innym owianym sławą łódzkim budynkiem (co ciekawe, również dworcem) jest zachwycający przestrzenią i nowoczesną architekturą dworzec Łódź Fabryczna. Potrzebujecie więcej niesztampowych rozwiązań? Doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie jako tła jednego z łódzkich murali. Kilkadziesiąt wielkoformatowych obrazów w przeróżnych konwencjach stylistycznych to szansa na naprawdę oryginalne fotografie, których pozazdroszczą Wam wszyscy!